Sinüzit son derece rahatsız eden ve gündelik hayatı sekteye uğratan özellikle kış aylarında sıklıkla tekrarlayan bir rahatsızlık olarak tanımlanmaktadır. Sinüzit hastalığı kişiden kişiye değişim göstererek kendini belli eder. Her hastada farklı belirtiler göstermektedir. Üst solunum yolu hastalıları ile de etkileşim gösterdiğinde beyinde ve göz üzerinde tehlikeli sonuçlar doğurabilme ihtimali çok yüksek olarak tanımlanabilir. Sinüzit hastalığında ilaçla tedavi yöntemleri sonuç vermeyebilir. Sinüzit sık sık tekrar edip kronik bir hal alabilir. Son olarak hasta ameliyat olması konusunda bilgilendirilir. Sinüzit ameliyatı olanlar çoğunlukla operasyon sonucunda rahatladıkları konusunda hem fikirdirler.

 

Sinüzit Ameliyatı Ne Zaman Gereklidir?

Sinüzit yaşam kalitesini fazlasıyla etkiler. İlaçla tedavi yöntemleri sonuç verir gibi olsa da tekrar etme olasılığı yüksektir. Özellikle kronikleşmiş bir hal alırsa sık sık sinüzit hastalığına yakalanma ihtimali çok yüksektir. Bu durum nefes almayı oldukça güçleştirir. Gece uykularında ciddi problemler yarattığı hekimlerce sık sık dile getirilen bir konu olmuştur. Geniz akıntısının olması son derece rahatsız eden bir durumdur. Geniz akıntısı zaman zaman mideye aktığından midede bulantı yapar ve bu durumda da hasta için çekilmez bir durum oluşturur. Sinüzit ameliyatı olanlar hastalığın belirtilerinden kurtulduktan sonra hastalığın kendileri üzerinde etkilerini daha net tanımlamaktadırlar. sinüzit ameliyatı ne zaman gereklidir.

  • Sinüzit ameliyatı ilaçla tedavide sonuç alınamayan durumlarda.
  • Kronikleşmiş sinüzit hastalığı yaşayanlarda.
  • Burun içinde oluşan poliplerin sinüzit ile sık sık tekrar etmesi durumunda.
  • Göz çevresinde sık sık oluşan iltihap durumlarında ameliyat olunması hekimler tarafından önerilmektedir.

 

Sinüzit Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile ameliyat olanaklarından olabildiğince faydalanmaktayız. Bu her sağlık problemi içinde geçerli olarak adlandırılan bir durumdur. Sinüzit ameliyatında da son teknolojik yöntemler uygulanmaktadır. Her ne kadar kolay bir ameliyat olarak adlandırılsa da hasta psikolojisi için korkutucu olabilmektedir. Sinüzit ameliyatı olanlar da korkularının  yersiz olduğunu hekimlerine açıklamaktadırlar. İleri teknoloji ile yapılan ameliyatlar yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Ameliyatlar cerrahi ameliyatlar olarak yapılmaktadır. Son teknoloji ile de hayatımıza giren yöntem ise balon yöntemidir. Tüm dünyada kullanılan bu yöntem artık ülkemizde de kullanılmaya başlanan bir yöntem halini almıştır. Balonla tedavide sinüs kanalları genişletilerek kanallar rahatlatılır. Problem yaratan sinüsler tespit edildikten sonra kanal içine balon gönderilerek içeride şişirilme işlemi yapılır ve böylece kanal genişletilir. Balon ile yapılan bu işlem oldukça kolay bir operasyondur. Tedavi de oldukça başarılıdır ve sıkça uygulanan yöntemler arasında yerini almıştır. Balon ile yapılan bu operasyonun en önemli artısı ise ağrısız ve kanamasız bir yöntem olmasıdır.

Sinüzit Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Sinüzit ameliyatı olanlar sık sık tekrarlar mı endişesini yaşamaktadırlar. Bu da zaman zaman hastada ameliyat olmalı mıyım endişesini hâkim kılmaktadır. Her hastalıkta olduğu gibi tekrarlama ihtimali olabilir denilerek adlandırılan bir hastalıktır sinüzit hastalığı. Dikkat edilmesi gereken hususlar göze alındığında tekrar etme olasılığı olmayacaktır. Soğuk havalardan korunmak en önemli etkenlerden biridir. Temiz havanın mevcut olduğu ortamlarda bulunmak ve hekimin söylemiş olduğu tavsiyelere uymak sağlıklı bir süreç geçirmek için önemli olacaktır. Unutulmamalıdır ki tedavi sadece hekimin tek başına başarabileceği bir yöntem değildir. Hastanın kurallara uyması ve ameliyat sonrası daha dikkatli davranması sağlıklı bir süreç geçirmesi için son derece yardımcı olacaktır. Son teknoloji sağlık ürünlerimiz ile sizlere en iyi ameliyat imkanlarını sunmaktayız.